Pep: Man City’ye Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak için getirilmedim

Home » Pep: Man City’ye Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak için getirilmedim

Pep: Man City’ye Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak için getirilmedim

Belediye Başkanı Pep Guardiola
Belediye Başkanı Pep Guardiola

Pep Guardiola, Manchester City’nin her yarışmada rakip olarak hedeflerine zaten ulaştığına inanıyor ve Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak için Etihad Stadyumu’na getirilmediği konusunda ısrar ediyor.

City’nin Avrupa futbolunun en büyük kulüp ödülünü beklemesi, inanılmaz bir yarı final çöküşünden sonra Real Madrid’e toplamda 6-5 kaybettikten sonra devam edecek.

Ancak Pazar günkü Premier Lig maçında Newcastle United’a karşı oyuncularının rekabeti kazanma şansları hakkındaki bir soruya uzun bir yanıtta Guardiola, kulübün başarıyı dışarıdan nasıl “insanlardan” farklı gördüğünü açıkladı.

“Bu takımın kazanıp kazanamayacağını bilmiyorum” dedi. “Bu cevaplayamayacağım bir soru. Madrid’den önce onu kazanıp kazanamayacağımızı bilmiyordum.

“Tüm sorularına bir cevabım yok. Futbol inanılmaz derecede tahmin edilemez – gördük.

“Bu benim hissim, belki de yanılıyorum: Abu Dabi bu kulübü satın almadı ve bu inanılmaz tesislere yatırım yapmadı, dünyadaki diğer birçok kulüp gibi, geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız gibi oyunculara yatırım yapmadı.

“Sadece Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak için değil. Her sezon, her sezon orada olmak, yarışmak, yarışmak, sonuna kadar yarışmak için yaptılar.

“Şampiyonlar Ligi’nde bunu yapmak istiyoruz – belki yeterince iyi değilim, kimse başka bir menajere ne olduğunu bilmiyor – ama tüm yarışmalarda mümkün olduğunca orada olmak istiyoruz. Bizim için bu bir onur.

“Bu kulübün yaptıklarını takdir etmediğini bildiğim insanlar var. Belki bu yeterli değil, ama benim için inanılmaz, dikkate değer.

“Geçen sezondan sonra tekrar Şampiyonlar Ligi’nde yarı finalde olmak, orada olmak ve bu yarışmada seçkin bir takıma karşı mücadele etmek için adımlar atmak, bizim yaptığımız gibi, evde ve deplasmanda…

“Yakındık – yeterince yakın değildik, çünkü kazanan takım bunu hak ediyor – ama oradaydık. Benim duygum bu.

“Her zaman Şampiyonlar Ligi’ni kazanmaya, Şampiyonlar Ligi’ni kazanmaya, Premier Lig’i kazanmaya, Premier Lig’i kazanmaya bağlıdır – on yıl önce devraldığımızdan bu yana yaptıklarımız hakkında hiçbir şey yok, daha önce giden tüm oyuncularla, giden yöneticilerle. önce – mantıklı değil.

“Önümüzdeki sezon tekrar deneyeceğiz, zor olacak çünkü takımlar iyi. İnsanların böyle olmak istediğini biliyorum, ilk günden kabul ediyorum, halletmek zorundayım ama bu benim için sorun değil. .

“Bununla ilgili değil, Premier Lig’de tekrar orada olmak, yine FA Cup yarı finallerinde, Şampiyonlar Ligi yarı finallerinde, bu sezon olmadı ama Carabao Cup’ta bile üst üste dört kez.

“Burası kulübün olmak istediği yer. Bu yüzden benden buraya gelmemi istiyorlar, bunun için.

“Benden asla bir şampiyonluk kazanmamı istemiyorlar. Mümkün olduğu kadar iyi oynamak ve İngiltere’deki ve Avrupa’daki tüm takımlarla oynamak zorunda olduğumuz tüm takımlarla rekabet etmek için bana, kulüpten hiçbir şey istemiyorlar. Bu tamamen insanların onun hakkında düşündüklerinin tam tersi.

“Adil ya da adil değil demiyorum; bunu söylemiyorum.

“İnsanlar bu oyuncu grubu veya bu menajer şampiyonluk kazanamazsa başarısız olduklarını söylüyorlar. Kabul ediyorum ama kesinlikle katılmıyorum. Bunun ne kadar zor olduğunu biliyoruz ama kabul ediyorum.

“Benim haklı olduğum ve senin haksız olduğun bir şey yapmayacağım. Her şeyi yapabilirsin, ne söylersen söyle, ama bir kulüp olarak, sahip olduğumuz duygu, bunu yapmaya çalışmaktır.

“Üzgünüz, elbette üzgünüz – yakındık. Oyuncular final oynamak istedi. Ama bu kulübün Real Madrid ile rekabet etmesi bizim için bir zevkti.

“Ne kadar yakındık vay be ama yapamadık tamam. Liverpool ve Real Madrid’i tebrik ediyorum, eğer finaldelerse finali hak ediyorlar.

“Önümüzdeki sezon deneyecek olmamız önemli, işe yaramazsa tekrar deneyeceğiz, işe yaramazsa tekrar deneyeceğiz.

“Ve Premier Lig’de, gelecek sezon Carabao Kupası’nda, bu sezon olduğumuzdan daha ileri gitmek istiyoruz.

“İşte o zaman bir kulüp olduk, bilirsiniz, bu kulübün harika olduğu bir kulüp, iyi. Avrupa’daki tüm büyük kulüplere bakın, her yıl orada olanlar, oradalar, oradalar; son yıllarda, biz varmı.

“Bazen mümkün olmuyor. Bazen her şeyi koyarsın ve başaramazsın. Sorun ne?

“Tamam, başaramadık. Ertesi gün yapmaya çalışırsın, iyi anlarda kendini beğenirsin, kötü anlarda ise her zamankinden daha çok üzülürsün. Ertesi gün onu yapmaya çalışırsın. bunun için iyi.”

Guardiola, yalnızca Avrupa zaferi için “yaşayamayacağında” ısrar etti ve City’nin Şampiyonlar Ligi’ni kazansalar bile eleştirileceğini öne sürdü.

Yenilginin ona açlık verip vermediği sorulduğunda, “Hayır, her zaman açlıktan ölüyorum.

“Dışarıdaki insanların Şampiyonlar Ligi, Şampiyonlar Ligi, Şampiyonlar Ligi talep ettiğini biliyorum, biliyoruz ama [sadece bunun için] yaşayamam.

“Şampiyonlar Ligi’ni kazandığımız an, harcadığımız paraya bir bakın diyecekler. Değilse o kadar parayı harcadılar ve Şampiyonlar Ligi’ni kazanmadılar. Son 10’a kalan dünyadaki tek kulüp biziz. 15, 20 yıl para harcadı.”

Son Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.
Yeni Kumarhaneler
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın