Arteta, Arsenal Şampiyonlar Ligi’nin eşiğinde dururken Spurs’te ‘tanımlayıcı anı’ yaşıyor

Home » Arteta, Arsenal Şampiyonlar Ligi’nin eşiğinde dururken Spurs’te ‘tanımlayıcı anı’ yaşıyor

Arteta, Arsenal Şampiyonlar Ligi’nin eşiğinde dururken Spurs’te ‘tanımlayıcı anı’ yaşıyor

Mikel Arteta, Arsenal'in Leeds United galibiyetine yanıt verdi
Mikel Arteta, Arsenal’in Leeds United galibiyetine yanıt verdi

Mikel Arteta, Arsenal’in Perşembe günü Tottenham ile karşılaşacakları bir zaferin Şampiyonlar Ligi elemelerini mühürleyeceğini bilerek “ekstra bir motivasyon düzeyine” sahip olacağını söyledi.

Gunners, galibiyet serisini Pazar günü Emirates Stadyumu’nda dört Premier Lig maçına çıkardı ve 10 kişilik Leeds’i 2-1 yenerek Spurs’ün dört puan önünde fark attı.

Eddie Nketiah, Illan Meslier’in skoru açmak için erken uluyanını cezalandırdı ve forvet, Arsenal’in liderliğini sadece 10 dakika içinde klinik bir sonuçla ikiye katladı.

Luke Ayling’in Gabriel Martinelli’ye iki ayaklı pervasız bir hamle için gönderildiği bir kabusta ilk yarıda işler Leeds için kötüden daha da kötüye gitti.

Diego Llorente ikinci yarıda bir gol attı, ancak Leeds, Arsenal’in dördüncü sıradaki tutuşunu üç maçla güçlendirmesiyle küme düşme bölgesine düştü.

Bir Kuzey Londra derbi galibiyeti, onlara gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde bir yer garanti edecek ve İspanyol, zorlu rakiplerinin evinde görevini tamamlamaya kararlı.

Arsenal patronu şunları söyledi: “Her zaman yaptığımız gibi o maça aynı coşkuyla hazırlanmak ve gitmek istiyoruz, ancak bunun belirleyici bir an olabileceğini ve bunun ekstra bir motivasyon seviyesi ve gerçekten gitmemiz için başka bir katman olduğunu açıkça biliyoruz. Bunun için ve o oyunu oynamak için sabırsızlanıyorum.”

Arsenal’in Beyazlar kaptanı Ayling gönderilmeden önce bile isyan çıkarabileceği ortaya çıktı ve Arteta, yeni bir sözleşme imzaladıktan iki gün sonra tarafının üç değerli puanı güvence altına almak için çok çalıştığını hissetti.

Galibiyeti olması gerekenden daha zorlaştırıp zorlaştırmadıkları sorulduğunda, “Evet, başlama şeklimizi göz önüne alırsak, bence elektrikliydik, çok kararlıydık, çok keskindik, iki iyi gol attık, fırsatlar yarattık ve fırsatlar yarattık. kutumuzun etrafında hiçbir şeyin olmasına izin vermedi.

“Ve ondan sonra, açıkçası, kırmızı kart davranışlarını ve kurulumlarını tamamen değiştirdikleri ve oyunu farklı bir şekilde yönetmemiz gereken farklı bir maç sunuyor.

“Birçok etapta iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum, ancak üçüncü golü atmamız gerekiyordu ve bunu yapma şansımız da vardı ve sonra kaza, ilk sette bitirdikleri anda bir gol yediğimizde oldu.” ve oyun devam ediyor ve bazı sinirlerin ele alınması gerekiyor.”

Ben White’ın Tottenham’a dönmeye hazır olduğunu açıklayan Arteta, Arsenal soyunma odasında anlaşılır bir şekilde moralin yüksek olduğunu, ancak yapılacak çok iş olduğunu bildiklerini söylüyor.

Kamptaki ruh hali hakkında “Gerçekten iyi, gerçekten olumlu ama aynı zamanda gerçekten alçakgönüllü” dedi. Henüz hiçbir şeye ulaşılmadığını ve elde etmek istediğimiz şeyi yapmak için hala birçok şey ve oynamak için çok dakika olduğunu biliyoruz.

Son Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.
Yeni Kumarhaneler
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın
Prizmabet'te 1500 ₺ 'ye kadar %100 + %50 bonus çevirme kazanın